Aktualności


17 maja 2020

          W dniu dzisiejszym w ramach kazania odczytywany był list KEP za okazji 100 urodzin św. Jana Pawła II. Chętnych, którzy chcieliby się zapoznać z treścią tego listu zachęcamy do KLIKNIĘCIA TUTAJ:16 kwietnia 2020

      Według nowych rozporządzeń władzy państwowej, od jutra na terenie naszego kościoła   w trakcie Mszy świętej i nabożeństwach będzie mogło przebywać 90 osób. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa...27 kwietnia 2020

          Chcemy poinformować, że po krótkiej przerwie do parafii powrócił stary numer telefonu  22 779 24 53. Od tej pory zapraszamy do kontaktu pod tym numerem.
         Numer tymczasowy został już wyłączony20 kwietnia 2020

      Według nowych rozporządzeń władzy państwowej, od dzisiaj na terenie naszego kościoła   w trakcie Mszy świętej i nabożeństwach będzie mogło przebywać 45 osób. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa...12 kwietnia 2020

zyczenia
        wielkanocne 
11 kwietnia 2020

          Zapraszamy do obejrzenia transmisji Liturgii Wigilii Paschalnej, która miała miejsce w Wielką Sobotę o godzinie 19:00, a przewodniczył jej i przepiękne kazanie wygłosił ks. Bogusław Jaworowski MSF. Natomiast przepięknym śpiewem uraczył nas ks. Szymon Górski MSF.
           Ze względu na trudną sytuację w kraju liturgia odbyła się bez udziału wiernych. Liturgia ta była transmitowana na naszym parafialnym Facebooku i uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób wraz ze swoimi rodzinami.

11 kwietnia 2020


Drodzy Parafianie!
         Zachęcamy do odwiedzenia kościoła i po-adorowania Pana Jezusa w grobie pańskim, przez cały dzień. Warto w tym codziennym zgiełku znaleźć chwilkę na zadumę i modlitwę. W tym roku wyjątkowo adoracja Grobu Pańskiego w sobotę od godziny 8:00 do 18:00. Pamiętajmy, że jednocześnie w kościele może być tylko 5 osób.
        Uszanujmy to i jak jest wymagana liczba osób poczekajmy na zewnątrz. Nie adorujmy zbyt długo aby dać szansę innym. Pan Jezus czeka na ciebie przez cały dzień.

grob

Na zdjęciu Grób Pański przygotowany w tym roku przez ks. Pawła i pana Mariusza.10 kwietnia 2020

       Zapraszamy do obejrzenia transmisji Liturgii Wielkiego Piątku, która miała miejsce w Wielki Piątek o godzinie 18:00, a przewodniczył jej ks. Stanisław Malinowski MSF. Słowo Boże wygłosił ks. Bogusław Jaworowski MSF. Natomiast przepięknym śpiewem uraczył nas ks. Szymon Górski MSF.
         Ze względu na trudną sytację w kraju liturgia odbyła się bez udziału wiernych. Liturgia ta była transmitowana na naszym parafialnym Facebooku i uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób wraz ze swoimi rodzinami.

10 kwietnia 2020

             Zapraszamy do przeżycia z nami Drogi Krzyżowej przeznaczonej na Wielki Piątek. W związku z sytuacją w naszym Kraju odbyła się ona bez udziału wiernych. Drogę poprowadził ks. Adrian Piecuch MSF
        Zachęcamy do skupienia i przeżycia jej w sposób godny. Można siedzieć, a w odpowiednich momentach klękać na słowa (kłaniamy ci się Panie Jezu Chryste...)

9 kwietnia 2020

       Zapraszamy do obejrzenia transmisji Mszy Wieczerzy Pańskiej, która miała miejsce w Wielki Czwartek, a przewodniczył jej ks. Włodzimierz Burzawa MSF i on też wygłosił piękne kazanie.
     Ze względu na trudną sytację w kraju liturgia odbyła się bez udziału wiernych. Msza ta była transmitowana na naszym parafialnym Facebooku i uczestniczyło w niej kilkadziesiąt osób wraz ze swoimi rodzinami.


9 kwietnia 2020

       Uroczystości Triduum Paschalnego w tym roku będą bez udziału wiernych. Jednak ze wszystkich wydarzeń będzie prowadzona transmisja video na naszym parafialnym Facebooku.Bądźcie z nami

Aby obejrzeć kliknij w link poniżej5 kwietnia 2020

Pragniemy poinformować, że przez kilka tygodni do parafii będzie nowy tymczasowy numer telefonu. Nowy numer to:  +48 736 768 8105 kwietnia 2020

          Zapraszamy do przeżycia z nami Drogi Krzyżowej przeznaczonej na dzisiejszy dzień. W związku z sytuacją w naszym Kraju odbyła się ona bez udziału wiernych. Drogę poprowadził ks. Szymon Górski MSF Zachęcamy do skupienia i przeżycia jej w sposób godny.

3 kwietnia 2020

        Zapraszamy do przeżycia z nami Drogi Krzyżowej przeznaczonej na dzisiejszy dzień. Drogi Krzyżowej z Janem Pawłem II. W związku z sytuacją w naszym Kraju odbyła się ona bez udziału wiernych. Drogę poprowadził ks. Paweł Olszewski MSF Zachęcamy do skupienia i przeżycia jej w sposób godny.
         Można siedzieć, a w odpowiednich momentach klękać na słowa (kłaniamy ci się Panie Jezu Chryste...)

28 marca 2020

        W ostatni piątek (27 marca), o godzinie 12:00 w domu zakonnym w Poznaniu odbyły się uroczystości pogrzebowe naszego Współbrata ks. Wirgiliusza Jarzyńskiego MSF. W modlitwie uczestniczyli tylko domownicy, Mszy Świętej przewodniczył ks. Prowincjał Piotr Jacek Krupa MSF, a homilię wygłosił ks. Andrzej Pryba MSF. Na cmentarzu ks. Wirgiliusza żegnał tylko ks. Prowincjał. Transmisję z tego wydarzenia mogliśmy oglądać na Facebooku.
        Módlmy się do Pana za naszego Współbrata i za świat cały o ustanie zarazy i nawrócenie grzeszników!

Pogrzeb24 marca 2020

Drodzy Parafianie!

Z powodu szczególnej sytuacji w świecie i ze względu na obowiązujące wraz z nim przepisy prawa państwowego jesteśmy w tym wyjątkowym czasie zobligowani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń władz świeckich. Zachęcamy do zapoznania się z kolejny zmianami w funkcjonowaniu życia religijnego. Najważniejsze z nich to możliwość uczestnictwa 5 osób na Mszy świętej.
24 marca 2020

           Dziś w szpitalu po długoletniej chorobie w wieku 90 lat zmarł ks. Wirgiliusz Jarzyński MSF, wieloletni Proboszcz naszej parafii i budowniczy naszego kościoła.
       Uroczystości pogrzebowe odbędą się piątek o godzinie 12:00 w Poznaniu i będą miały charakter kameralny. (Będzie transmisja on-line na Facebooku). Prosimy was o modlitwę za ks. Wirgiliusza. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Zachęcamy do obejrzenia wspomnienia o ks. Wirgiliuszu klikając TUTAJ:

X
            JARZYNSKI


16 marca 2020


pomocOsoby starsze lub chore, które w związku z epidemią nie powinny wychodzić z domów lub boją się wychodzić, mogą zgłaszać się o pomoc przy zakupach do parafialnego zespołu Caritas przy parafii św. Teresy w Świdrze.

Prosimy dzwonić tel: 694 809 208


15 marca 2020

         Od dzisiaj w każdą niedzielę będą transmisje on-line Mszy św. z naszego sanktuarium o godzinie 15:00. Warto przy tej okazji dowiedzieć się jak poprawnie uczestniczyć we Mszy świętej przez środki masowego przekazu.
           Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmiku. Życzymy miłego oglądania

15 marca 2020

Drodzy Parafianie!

Ze względu na ograniczoną liczbę osób na Mszy św. i ograniczeń związanych z koronawirusem zapraszamy na Transmisje On-line Mszy świętej z naszego świderskiego Sanktuarium dzisiaj o godzinie 15:00. Aby obejrzeć Mszę kliknij w poniższy link poniżej...13  marca 2020

Drodzy Parafianie!

Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i ze względu na obowiązujące wraz z nim przepisy prawa państwowego jesteśmy w tym wyjątkowym czasie zobligowani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń władz świeckich. Zachęcamy do zapoznania się z Dekretem Biskupa Romualda Kamińskiego, jakie zmiany nastąpiły w zyciu religijnym w naszym kraju i naszej parafii.
12 marca 2020

Drodzy Parafianie!

W związku z niebezpieczeństwem, jakie stwarza panująca epidemia koronawirusa, mając na uwadze pilną potrzebę ochrony zdrowia i życia ludzkiego, stosownie do kanonów ks. Biskup udziela dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca bieżącego roku: osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
3 marca 2020


       W II niedzielę Wielkiego Postu (8 marca), w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Trynitarz ks. Piotr Graduszewski. Każdego dnia będą ciekawe nauki i nabożeństwa. Już dziś serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy również do zapoznania się z planem naszych duchowych zmagań:

PLAN REKOLEKCJI

3 marca 2020

Drodzy parafianie. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach:

nabozenstwa- Droga Krzyżowa w każdy piątek: dla dzieci o godz. 17:30, a dla młodzieży i dorosłych po wieczornej Mszy św.

- Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17:15

Nabożeństwa te mogą być doskonałą formą duchowego przygotowania do świąt wielkanocnych w duchu wielkopostnego umartwienia i pokuty...
2 marca 2020

      W związku z rozprzestrzeniającym się na całym świecie nowym koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19 nasza diecezja jest w kontakcie z odpowiednimi państwowymi instytucjami. Zgodnie z zaleceniami Publikujemy plakaty, z którymi należy się zapoznać i pobrać, aby wiedzieć jak się zabezpieczyć przed wirusem...

Plakat 1    Plakat 2

* kliknij aby powiększyć1 marca 2020

      W związku z rozprzestrzeniającym się na całym świecie nowym koronawirusem wywołującym chorobę COVID-19 nasza diecezja jest w kontakcie z odpowiednimi państwowymi instytucjami. Zgodnie z zaleceniami przekazujemy komunikaty służb medycznych.
          W ramach tego w kościele był odczytywany dzisiaj Apel Ministra Zdrowia. Zapraszamy do zapoznania się z nim TUTAJ:2 lutego 2020

       W dniu dzisiejszym w ramach kazania odczytywany był list na dzień życia konsekrowanego, napisanym przez ks. bpa Jacka Kicińskiego. Przewodniczącego komisji instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego przy KEP. Chętnych, którzy chcieliby się zapoznać z treścią tego listu zachęcamy do KLIKNIĘCIA TUTAJ:13 stycznia 2020

          Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:30 odbyło się krótkie przedstawienie przygotowane przez naszą służbę liturgiczną w ramach projektu "kolędnicy Misyjni", którzy wraz z ks. Adrianem i siostrą Seweryną Przygotowali to przedstawienie a wczoraj kolędowali po wcześniej zgłoszonych domostwach w naszej parafii. Niosąc dobrą nowinę ze śpiewem kolęd na ustach... Tydzień wcześniej (6 stycznia), odbyło się w czasie Mszy świętej z udziałem dzieci, uroczyste rozesłanie kolędników. jako kolędnicy misyjni... Nasi kolędnicy w różnorodnych przebraniach kolędowali zbierając ofiary na potrzebujące dzieci z terenów misyjnych.
          Serdeczne Bóg zapłać za ofiary w imieniu tych dzieci...


Kolędnicy misyjni
kliknij aby powiększyć7 stycznia 2020

        Coroczna wizyta duszpasterska zwana kolędą rozpoczęła się w naszej parafii 7 stycznia 2020 roku. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce i można go pobrać ze strony głównej na naszej stronie internetowej.
          Przy tej okazji warto sobie przypomnieć kilka spraw związanych z kolędą:

Na wizytę duszpasterską należy przygotować:

- stół nakryty białym obrusem,
- krzyżyk i dwie świece,
- Pismo Święte,
- dzieci zeszyt z religii
- wodę święconą lub naczynie z wodą do poświęcenia.


koleda6 Stycznia 2020

        W popołudniowy poniedziałek uroczystości Trzech Króli (6 stycznia), w naszej parafii odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe grup parafialnych. Rozpoczęło się o godzinie 15:00 wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy sanktuaryjnej, a następnie wszyscy udali się do sali Świętej Rodziny na wspólne przełamanie się opłatkiem, złożenie sobie życzeń i wspólną biesiadę. W świecie tym uczestniczyło wielu parafian, jak i duszpasterze i opiekunowie poszczególnych grup z ks. Proboszczem na czele...

Opłatek
  1  2   >>>  archiwum